EXCURZE V ČESKÉ TELEVIZI

Při jedné plánovací schůzce, kde jsme se připravovali na besedu, nás navštívila projektová manažerka České televize. Manažerka se o náš  projekt a zvláště téma projektu velmi zajímala. Po sledování přípravy na besedy nám nabídla excurzi do České televize a další spolupráci. Když jsme se dozvěděli o excurzi, všichni jsme byli nadšení a plní očekávání.

Termín excurze byl domluven na 11. února 2008.  Když nastal den excurze, dali jsme si se všemi sraz na zastávce Stodolní.  O půl 9 konečně všichni dorazili a vydali jsme se na cestu do televize. Ostravská pobočka České televize se nachází na ulici Dvořákové v centru Ostravy, takže jsme si udělali  ranní procházku Ostravou, která trvala asi 7 minut.

Po 7 minutách jsme se ocitli na vrátnicí České televize. Tam jsme se ohlásili a čekali na svého průvodce Českou televizi. Za malý okamžik už pro nás přišel průvodce a naše excurze po ČT mohla začít. Nejvíce ze všeho jsme byli zvědaví na natáčecí studia. Naše zvědavost se dočkala, protože jsme viděli studium, kde se natáčí pořad DOBRÉ RÁNO nebo TELEVIZNÍ NOVINY, MEDÚZA  a další různé pořady.V každém studiu byly různé kamery a různé osvětlení a další moderní technika, která je velice drahá. Pří prohlídce natáčecích studii  jsme byli mile překvapeni, protože jsme se potkali s moderátorem Medúzy Alešem Juchelkou.

Po prohlédnutí studii jsme šli do střižny. Byla to jedná veliká místnost, která byla rozdělená na dvě části. V jedné části byla střižna a v druhé se pracovalo na zvuku. Ve střižně bylo hodně malých obrazovek a v místnosti bylo přítmí a byla také odhlučněná. Byli jsme seznámení s funkcemi přístrojů ve střížně a bylo nám i předvedeno pár triku se zvukem a střihem. Po shlédnutí práce ve střižně nám bylo jasné, že tato práce je velmi náročná a vyžaduje trpělivost. Excurze pokračovala dál, náš průvodce byl ochotný nám zodpovědět naše dotazy i když jich nebylo moc J. Vysvětlil nám například jak vůbec taková reklama vzniká a jak se vkládá do filmu .…

Čas pro excurzi uplynul a my jsme se ač neradi  vydali na cestu domu. Prohlídka po České televizi se nám moc líbila a myslím si, že to pro nás byla dobrá zkušenost Doufám, že v budoucnu budeme mít opět možnost  navštívit Českou televizi.